Podsumowanie 4. Activus Run

4. Activus Run
4. Activus Run

Jak przy każdej edycji, gdy opadną emocje związane z organizacją wydarzenia, przychodzi czas na refleksję, podsumowanie oraz podziękowania. 4 edycja biegu na pewno nie rozczarowała. po raz kolejny mogliśmy liczyć na zadowalającą frekwencję.

Bieg ukończyło 319 osób (128 kobiet i 191 mężczyzn) – Kobiety stanowiły aż 40% uczestników, co cieszy i pokazuje, że bieganie jest dyscypliną sportu dla wszystkich, bez względu na wiek, płeć, czy zasobność portfela (a dla nas wysoka liczba Pań jest dodatkowym źródłem zadowolenia, bo każdą z nich po przekroczeniu linii mety obdarowujemy dodatkowo kwiatkiem, w geście uznania za włożony trud i wysiłek – w tym roku mieliśmy przyjemność każdej Uczestniczce wręczyć czerwoną różę).

Staramy się, aby co roku podczas biegu obecne były elementy związane z patriotyzmem lokalnym. W tym roku biegi wystartowali:

-na dystansie 10km wójt gminy Komorniki (gmina Komorniki) i patron imprezy Pan Jan Broda
-na dystansie 5km dyrektor Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie Pan Jan Maćkowiak GOSPODARZ I WSPÓŁORGANIZATOR IMPREZY,

Tego dnia na wydarzeniu był również obecny sołtys gminy Pan Władysław Kwaśniewski.

Jak podczas każdej imprezy ważnym elementem jest również aspekt sportowy. Podczas 4 edycji lista Zwycięzców w kategoriach przedstawia się następująco:

Na dystansie 10km:

Mężczyźni
I miejsce Adrian Graczyk z Biegi WLKP z czasem 37,01 (poprzedni rekord 35,29 należący do Łukasza Wróbla z KGB Komorniki pozostał więc niepobity)
II miejsce Dariusz Zawidzki
III miejsce Sławomir Marszałek (najszybszy mieszkaniec gm. Komorniki)

Kobiety
I miejsce Małgosia Wawrzyniak z czasem 44,30
II miejsce Izabela Budna z czasem 47,34 (najszybsza mieszkanka gm. Komorniki)
III miejsce Michalina Matuszczak z czasem 49,05

Na dystansie 5km

Mężczyźni
I miejsce Patryk Sobczyk z czasem 18,38
II miejsce Adrian Szałata z czasem 20,03
III miejsce Julian Bocian z czasem 20,05

Kobiety
I miejsce Joanna Dajerling z czasem 24,24
II miejsce Katarzyna Bąk z czasem 24,33
III miejsce Małgorzata Nowacka z czasem 24,57

Impreza nie udała by się, gdyby nie wsparcie życzliwych osób:
-Wolontariuszy, którzy licznie przybyli na wydarzenie, aby pomóc w organizacji biegu i kierować biegaczy podczas ich pobytu na trasie ActivusRun (spisali się na medal)
-firma Lion Group przygotowała jak co roku profesjonalną rozgrzewkę, a ich rehabilitant zapewnił prewencję kontuzji (cały czas czuwał na mecie, na szczęście u nikogo nie odnotowano kontuzji – co cieszy, bo zdrowie jest przecież priorytetem).
-świetnie w roli spikera spisał się Krzysztof „Stankoś” Stankowski, nie rzadko jego trafne komentarze wywoływały uśmiech na twarzy Uczestników (a na atmosferze podczas zawodów zależy nam najbardziej) -spisaliście się na medal EMIDA Agencja Artystyczna

Dopisali jak zwykle sponsorzy, którzy zagwarantowali bogate pakiety oraz atrakcyjne nagrody. Podziękowania dla:
-firmy BioTechUSA Polska
-firmy ALE – Active Life Energy
-firmy Scitec Nutrition Polska
-firmy Optimum Nutrition PL
-firmy NUTREND
-firmy Grupa Sanmar – Spedycja i Transport

Jak co roku na biegaczy czekała pełna oferta cateringowa:
-nie zabrakło tradycyjnej grochówki na rozgrzenie
-była też gorąca kawa i herbata
-o zdrowe przekąski postarała się firma Fit & More
-pyszne drożdżówki zapewniła Piekarnia Cukiernia RAWA

Dopisała również pogoda, za co podziękowania należą się „Górze” :) Każdy z Uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a dodatkowym atutem były puchary w liczbie około 100 – do wygrania w kategoriach: Open, wiekowych i najszybszych mieszkańców gm. Komorniki.

Już niedługo zostanie udostępniony film przygotowany przez Studio EMMA Orzechowo – czekajcie również na datę 5. edycji ActivusRun – nie spoczywamy bowiem na laurach i już powoli przygotowujemy dla Was kolejną edycję biegu, która odbędzie się w roku 2017!

TO MY TWORZYMY JEDNĄ WIELKĄ RODZINĘ ACTIVUSRUN