Najwyższy czas na podsumowanie 3 edycji Activus Run.

Linię mety w Szreniawie minęło łącznie 345. zawodników. W porównaniu do pierwszej edycji organizator zanotował ponad czterokrotny wzrost frekwencji. Poziom sportowy imprezy z roku na rok rośnie, co niezwykle cieszy. Uczestnictwo profesjonalnych biegaczy takich jak Tomasz Chawawko rekordzista świata w biegu sześciogodzinnym to dla nas powód do dumy. W 3. Activus Run swoją formę na 10km sprawdził też m.in. również: prezydent Gniezna Tomasz Budasz z małżonką Joanną,  gratulacje!

3. Activus Run w Szreniawie na dystansie 10km wygrał Łukasz Wróbel (KGB Grzmot Komorniki), który z czasem 35’29” ustanowił nowy rekord trasy! Na podium „dziesiątki” stanęli również Adrian Graczyk (Biegi Wlkp.) z czasem 36’38” i Tomasz Owczarzak (Witkowo Biega) z czasem 36’56”. Cała trójka zawodników przebiegła trasę w czasie krótszym od poprzedniego rekordu, który należał do Tomasza Chawawko i wynosił 37’40”.

Najszybszą kobietą na dystansie 10km została Beata Owczarek z Krosinka, która linię mety minęła w czasie 47’05”. Podium wywalczyły również: Izabela Budna (KGB Grzmot Komorniki) z czasem 47’14” oraz Emilia Bogucka z Mosiny z czasem 48’30”.

Ponad stu zawodników wzięło udział w biegu na dystansie 5km, gdzie 1. miejsce z czasem 16’40” zajął Dawid Cieślak z Komornik. Kolejnymi na mecie byli: Patryk Sobczyk (Witkowo Biega) z czasem 17’06” oraz Jacek Mejer (Drużyna Szpiku/ TezaMeza.pl/ Fit&More) z czasem 18’09”.

Wśród kobiet, najszybciej pobiegła Anna Swoboda, która z czasem 21’20” zapewniła sobie najwyższe miejsce na podium. Drugie miejsce z czasem 22’01” zdobyła Joanna Dajerling (MamyBiegamy). Na trzecim miejscu ulokowała się Magdalena Palmowska z czasem 22’34” (w tym wypadku całe podium opanowały poznanianki )

Chciałbym w tym miejscu jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować sponsorom 3. AR, firmom:
ALE, Amarok, Biotech, Fit & More, Fitness Authority, Iron Horse, Nutramino, Optimum Nutrition, Piekarni Rawa, Sanmar, Scitec Nutrition za ufundowanie bogatych pakietów startowych oraz nagród.

również naszym Partnerom:

dyrekcji Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, dyrekcji Wielkopolskiego Parku Narodowego, gminie Komorniki i dyrekcji Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komornikach
firmom: LION GROUP, TREC, PoznanBiega.pl,  PCSystems Artur Napierała, Radiu Merkury oraz Pracowni Wolontariatu za pomoc w zorganizowaniu imprezy.

Szczególne podziękowania kieruję w stronę każdego z Uczestników biegu z osobna!Bardzo Wam dziękuję za miłe komentarze po biegu i mam nadzieję, że spotkamy się na kolejnej 4 edycji Activus Run, na którą mam przyjemność już dziś gorąco zaprosić.

Termin to 23 października br.,  start godz. 10.00 Szreniawa!

Stanisław Maćkowiak
organizator